Les Menuires
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Les Menuires

Почетна страна  >  Francija  >  Les Menuires
Сместување
27 Сместување
Ски патекa
160km Ски патекa
До
1450m До 2850m

Les MenuiresТРИТЕ ДОЛИНИ
Les Menuires се наоѓа во долината Belleville, најпространа во 3те долини, најголемиот поврзан ски ресорт на светот. Les Menuires на 1850м.н.в. е вистински ski-in / ski-out рај, со богата понуда на апартмани и хотели за сечиј џеб. Познат е како фамилијарен ски центар, но и како ски центар со многу квалитетна apres-ski понуда.

ОДЛИЧНО СКИЈАЊЕ
Можностите за скијање се огромни со 160 км патеки. Кон Val Thorens од едната страна и преку гребенот кон Meribel од другата има уште 450км патеки за фантастично скијање за вистинските љубители на снегот. Ски центарот со своите патеки, квалитетни жичарници и сигурниот снег ги задоволува најпребирливите скијачи.

ФАМИЛИЈАТА НА СНЕГ
На површина од 4500м2 се наоѓа aqua-spa centar les Bruyères: базен со подводни столови, бранови, масажери..Комплексот е посебно осмислен и опремен за забава и рекреација на децата (ледена соба, тобогани,разни игри..)
Wellnes центарот само за возрасни нуди комплетно опуштање во базените со вода до 38*, џакузи, хамам,сауни, масажи... Освен спорт и рекреација во понуда се и apres-ski содржини: ресторани,кафулиња,барови, ноќни клубови.

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 08.12. - 15.12.2013 за ски опенинг-от и уште: 05.01. - 12.01.2019 / 02.02. - 09.02.2019 / 16.03. - 23.03.2019
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ :
1 Ден - ПЕТОК: Поаѓање од паркингот во Скопје(точно место ќе биде дополнително објавено) во 07.00. Средба со групата во Нов Белград во 15.00. Ноќно возење низ Хрватска и Словенија, со задржувања на граничните премини за царински формалности и одмор.
2 Ден- САБОТА: Возење низ Италија со попатни паузи за одмор. Купување на храна во некој од француските градови Modane, Saint Michel-de-Maurienne или Albertville, помеѓу 12ч и 14ч, еден до два часа. Пристигање во ски центарот Les Menuires меѓу 16 и 18 ч., преземање на клучевите и влез во апартманите. Ноќевање.
3.-8. Ден - НЕДЕЛА - ПЕТОК: Првиот ден во утринските часови од 8.30 минути до 9: 00ч. преземање на ски картите и целодневно скијање. Шест дена скијање и престој во апартманите врз основа на платените услуги.
9 Ден - САБОТА: Напуштање на студијата / апартманите до 09: 30ч. Враќање за Македонија со пауза за шопинг во Vicolungo Outlet Center, во близина на Милано. Пауза за шопинг во траење од 3ч. Продолжување на патувањето, ноќно возење низ Италија, Хрватска и Словенија.
10 Ден - НЕДЕЛА: Пристигнување во Скопје, на местото на поаѓање во недела, попладне .(15h-18h). Крај на услугата.

Планирана траса на патувањето:Скопје - Белград - Загреб - Љубљана - Fernetti - Милано - Торино - тунел Frejus - Modane - Saint Michel-de-Maurienne - Albertville - Moutiers - Les Menuires.

Автобуски превозник: АТЛАНТИС. Распоредот на седење во автобусот е направен според датумот кога патниците направиле резервација.Предност имаат деца и постари лица.

ЗАБЕЛЕШКА: Агенцијата го задржува правото да го смени распоредот поради временски услови, сообраќајни метежи на граничните премиПонуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Има повеќе продавници
1 Пекара
Има пекарници
1 Месара
Има месарници
1 Автобуски превоз
1 Туристичко биро
Les Menuires turistički informativni cetar, тел.бр. +33 479 007 300
1 Банка/банкомат
Неколку АТМ-и и банки
1 Продавница за сувенири
Сувенирница и продавници со локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Les Menuires, тел.бр.+33479 006 294 или 17
1 Пошта
Има пошта
1 Болница
Болница , Pelvoux Medical Centre ,тел.бр.+33 479 000 035
1 Лекар
Доктор ,, Pelvoux Medical Centre ,тел.бр. +33 479 000 035
1 Прва помош
Прва помош:15
1 Стоматолог
Дентист Dr. Flage, тел.бр. +33 479 006 431
1 Аптека
Аптека Secondi, се наоѓа во резиденцијата Le Biolley, тел.бр. +33 479 006 495
1 Планинска служба
Горска служба:15
1 Кино
2 кина,Les Bruyères и Les Flocon. цената на билетот изнесува 4€ за деца и 9€ за возрасни.
1 Музеј
Музеј,слави 150 год.од основањето во местото Saint Martin. Цена на билет 3€ по лице, сите информации на тел. +33 479 007 075

Дополнителна понуда за скијачи


1 Сквош
Спортски центар, Centre sportif la Croisette, цена на термин 16€ за 45min.
1 Спортски центар
Спортски центар, Centre sportif la Croisette, бадмингтон,јога,пилатес, aqua bike.
1 Санки со кучешка запрега
Цена за 30мин возење е 39€за возрасни и 29€ за деца.
1 Snowshoeing
Организирано од локалната ски школа,информации и резервации на тел.бр. +33 479 006 143Цената на полудневна екскурзија со опрема изнесува 29-32 € по лице.
1 Ski touring
Организирано од локалната ски школа,информации и резервации на тел.бр. +33 479 006 143
1 Ски параглајдинг
Цена на летот е 85 € по лице,информациии резервациина тел.бр. +33 784 240 769
1 Ноќен клуб / дискотека
Повеќе ноќни клубови и дискотеки

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.