+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Les Arcs

Почетна страна  >  Francija  >  Les Arcs
Сместување
8 Сместување
Ски патекa
200km Ски патекa
До
1200m До 3200m

Les ArcsВеликанот на француските Алпи, центар кој го обележа забрзаниот развој и сега со La Plagne спаѓа во комплексот на еден од најдобрите и најголеми ски центри -Paradise. Les Arcs се состои од 5 ресорти со многу имагинативни имиња: Bourg Saint Maurice, Arc 1600, Arc 1800, Arc 1950 и Arc 2000.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
ТИЦ Les Arcs, тел. број +33 4 79 07 12 57.
1 Банка/банкомат
Две банки и повеќе банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со поклони, сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица, унифициран број 17.
1 Пошта
Пошта Les Arcs, затворена во недела.
1 Лекар
Медицински центар во Arc 1950, тел. број +33 4 79 00 44 43 или унифициран број 15.
1 Прва помош
Брза помош, унифициран број 15.
1 Аптека
Аптека во Arc 1600, отворена секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број 15.
1 Кино
Кино во делот Arc 1800.
1 Музеј
Музеј на ледени фигури и ледени пештери. Влез 4 € за возрасни, 3 € за деца.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана Les Arcs 1800, отворена секој ден. Резервации на тел. број +33 4 79 06 97 76.
1 Спортски центар
Спортски центар Mille8 : фитнес, сауна, аква парк, тобогани, аквабик, водени вежби, патека за санкање долга 900 м.
1 Лизгалиште
Затворено лизгалиште во Arc 2000 отворено секој вторник, среда и четврток од 19: 00ч до 21: 30ч. Можност за изнајмување лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по замрзнат водопад со водич.Сите информации и резервации на телефон +33 4 79 07 40 31 или во канцеларијата на француската ски школа ESF.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега, секој ден.Сите информации и резервации на телефон +33 7 88 67 22 96.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич,секој ден, во зависност од временските услови. Сите информации и резервации на телефон +33 4 79 07 40 31 или во канцеларијата на француската ски школа ESF.
1 Ski touring
Тури по околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема.Сите информации и резервации на телефон +33 4 79 07 40 31 или во канцеларијата на француската ски школа ESF.
1 Ски параглајдинг
Тандем скок од падобран со скии. Информации и резервации на телефон +33 6 19 51 39 34.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Сите информации и резервации на телефонскиот број +33 6 13 63 55 74.
1 Ноќен клуб / дискотека
O'Chaud Lounge Bar, Chalet de Luigi Bar.
1 Концерт: Les Arcs Spring Final
Фестивал на крајот на сезоната, кој трае 3 недели во април. Богата музичка, спортска и културна програма.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.