+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Residence Alpina Lodge

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Познатиот ски центар Les 2 Alpes кој се протега помеѓу 1650 и 3600 м.н.в., обезбедува зимски и летни скијачки задоволства во најголемиот глечер во Европа. Alpina Lodge Residence Residence се наоѓа на одлична локација веднаш до ски патеката и на само неколку чекори од центарот на градот, кој, со 2 км шеталиште со многу барови, ресторани и продавници, е целосно жив навечер.

Пријатните апартмани во традиционален савојски стил нудат удобен избор на сместување за време на вашиот ски одмор на живописните француски Алпи. Сите апартмани имаат рустикален мебел од дрво, удобни кревети, опремена кујна, бања, тоалет, Сат-Тв и балкон со поглед на неограничената километража на наведнатите падини. Со претходна најава и доплата, вашите домашни миленици се исто така добредојдени.

Апартманската резиденција нуди бесплатен ски склад. Имате паркинг простор пред резиденцијата, а можете исто така да платите за покриен паркинг. Со доплата има можност во апартманите да се обезбеди Wi-Fi.
1 50 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 50 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 100 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 100 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Домашни миленици
  Помали домашни миленици се дозволени со претходна најава и доплата .
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 45.015076,6.125347000000033
 • Адреса: 2 Alpes Vacances by SC2A, Immeuble Le Meijotel (residence location: Chemin de la Claparelle)
 • Поштенски број: 38860 Les Deux Alpes
 • Најблизок Ски лифт: 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 50 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 100 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 100 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 200 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +33476797510
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 09:00 - 12:00 14:00 - 19:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard.

Корисни информации

Check in: 16:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +33476797510 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi незадолжителна доплата на рецепција Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Завршно чистење освен кујна и садови незадолжителна доплата на рецепција Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Baby cot и столче за хранење вклучено во цената На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција Помали домашни миленици се дозволени со претходна најава и доплата .
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.65€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши во готовина и со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Гаража незадолжителна доплата на рецепција Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.