Le Corbier
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Le Corbier

Почетна страна  >  Francija  >  Le Corbier
Сместување
2 Сместување
Ски патекa
310km Ски патекa
До
1100m До 2620m

Le CorbierСите оние кои сакаат да уживаат во придобивките од затворена, семејна и транспарентна ски станица, која се наоѓа во средината на четвртiot по големина ски ресорт во Франција, Le Corbier е вистинското место за нив. Вкупно 310 км ски патеки Les Sybelles се протегаат од двете страни на овој мал модерен ски ресорт во срцето на масивот Arvan-Villards. Во исто време, постои уникатен 360 ° панорамски поглед на импресивните врвови и глечери насекаде. Благодарение на фактот дека речиси сите сместувачки капацитети во Le Corbier нудат директен пристап до ски патеките и жичарниците, ретко е да се најде таков релаксиран одмор како што нуди Le Corbier. Покрај тоа, индивидуалните резиденции се меѓусебно поврзани со атрактивен шопинг премин, така што до сè во Le Corbier брзо се стигнува.

Le Corbier, со своите 90 км ски патеки и 25 ски-лифтови, нуди многу разновиден спектар на разни патеки, како за почетници така и за искусни скијачи. Оние што бараат уште поголема понуда можат да стигнат до преостанатиот дел од ски-областа Les Sybelles со вкупно 310 км ски патеки од двете страни. Посебни карактеристики: ски ресорти Saint Sorlin d'Arves, Le Corbier, La Toussuire and St. The Colomban des Villards се оптимално поврзани едни со други, така што скијачот не треба да ги извади скиите низ целата област.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Масажа:
Сите дополнителни информации за масажите може да ги добиете на рецепција.
1 Отворен базен:
Информација за работното време на отворениот базен се наоѓа на рецепција.
1 Затворен базен:
Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
1 Сауна:
Информации за работно време и резервација на сауна се наоѓаат на рецепцијата.
1 Wellness центар:
Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има продавница.
1 Пекара
Во местото има пекара.
1 Автобуски превоз
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар, тел. број +33(0)4 79 83 04 04.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица, унифициран број 17.
1 Пошта
Пошта Le Corbier, затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Медицинска служба Le Corbier, тел. број +33 4 79 59 20 34 или унифициран број 17.
1 Прва помош
Брза помош, унифициран број 17.
1 Аптека
Аптека Le Corbier, отворена секој ден. Тел. број +33 4 79 56 72 74.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број 15.
1 Кино
Кино Ariane Le Corbier.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Спортски центар
Спортски центар Le Corbier: фитнес, теретана, групни вежби, индивидуални програми.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега по околината, секој ден од 09:00 до 17:00 часот. Сите информации и резервации на телефонскиот број +33 6 82 75 99 26.
1 Snowshoeing
Планински прошетки со водич,секој ден, во зависност од временските услови. Сите информации и резервации на телефонскиот број +33 (0)4 79 56 75 85.
1 Ski touring
Организирано од француската ски школа ESF, група од 4 до 8 лица. Информации и резервации на телефонски број +33 (0) 4 79 56 75 85.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Сите информации и резервации на телефонскиот број +33(0)4 79 83 04 04.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.