La Plagne
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

La Plagne

Почетна страна  >  Francija  >  La Plagne
Сместување
14 Сместување
Ски патекa
225km Ски патекa
До
1250m До 3250m

La PlagneLa Plagne се состои од 10 населби поделени во две области. На една страна се традиционалните, мирни села на пониските падини Montchavin (1250 м), Champagny-en-Vanoise (1250 м), Plagne Montalbert (1350 м) и Les Coches (1450 м), а на другата страна се туристичките населби Plagne 1800, Plagne-Bellecote (1930 м) со непосреден пристап до глечерот Plagne Centre, селцето Belle Plagne (1970 м), туристичките резиденции Plagne Villages/Soleil (2050 м) и на врвот Aime-la-Plagne (2100 м).

ОРГАНИЗИРАН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 05.01. - 12.01.2019 / 02.02. - 09.02.2019 / 09.03. - 16.03.2019

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ :
1 Ден - ПЕТОК: Поаѓање од паркингот во Скопје(точното место ќе биде дополнително објавено) во 07.00. Средба со групата во Нов Белград во 15.00, на паркингот пред хипермаркетот Рода ,на автопатот кон Загреб, во близина на бензинската пумпа Змеј. Ноќно возење низ Хрватска и Словенија, со попатни задржувања на граничните премини за царински формалности и одмор.
2 Ден- САБОТА: Возење низ Италија со попатни паузи за одмор. Купување на храна во некој од француските градови Modane, Saint Michel-de-Maurienne или Albertville, помеѓу 12ч и 14ч, во период од еден до два часа. Пристигање во ски центарот La Plagne помеѓу 16 и 18 часот, преземање на клучевите и влез во апартманите. Ноќевање.
3.-8. Ден - НЕДЕЛА - ПЕТОК: Првиот ден во утринските часови од 8.30 минути до 9: 00ч. преземање на ски картите и целодневно скијање. Шест дена скијање и престој во апартманите врз основа на платените услуги.
9 Ден - САБОТА: Напуштање на студијата / апартманите до 09: 30ч. Враќање за Македонија со пауза за шопинг во Vicolungo Outlet Center, во близина на Милано. Пауза за шопинг во траење од 3ч. Продолжување на патувањето, ноќно возење низ Италија, Хрватска и Словенија.
10 Ден - НЕДЕЛА: Пристигнување во Скопје, на местото на поаѓање во недела, во попладневните часови.(15h-18h). Крај на услугата.

Планирана траса на патувањето: Скопје - Белград - Загреб - Љубљана - Fernetti - Милано - Торино - тунел Frejus - Modane - Saint Michel-de-Maurienne - Albertville - Moutiers - Aime – Macot La Plagne – La Plagne.
Автобуски превозник: АТЛАНТИС. Распоредот на седење во автобусот е направен според датумот кога патниците направиле резервација.Предност имаат деца и постари лица.

ЗАБЕЛЕШКА: Агенцијата го задржува правото да го смени распоредот поради временски услови, сообраќајни метежи на граничните премини, сообраќајни несреќи и други околности.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе помали пекари.
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар La Plagne , телефон +33 4 79 09 02 01.
1 Банка/банкомат
Две банки и повеќе банкомати во местото.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица La Plagne, телефонски број +33 4 79 09 22 10 или унифициран број 17.
1 Пошта
Пошта La Plagne, затворена во недела. Телефонски број +33 4 79 09 01 82.
1 Лекар
La Plagne медицински центар, телефонски број +33 4 79 07 83 59 или унифициран број 15.
1 Прва помош
Прва помош, унифициран број 15.
1 Аптека
Аптека La Plagne, отворена секој ден.
1 Планинска служба
Планинска служба, унифициран број 15.
1 Кино
Кино La Plagne, 2 филмови на ден (3 во лошо време). Влезницата изнесува 8,5€ за возрасни и 7€ за деца.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана La Plagne, отворена секој ден од 16:00 - 03:00h. Резервации на тел. број +33 4 79 09 00 78.
1 Затворен тениски терен
La Plagne Sport Hall, задолжителна претходна резервација на теренот на телефон +33 4 79 55 15 15.
1 Сквош
Сквош сала, се наоѓа во местото Plagne 1800. Можност за изнајмување на опрема. Резервации на теренот на телефон +33 4 79 09 08 70.
1 Спортски центар
La Plagne Sport Hall: тенис, мал фудбал, одбојка, кошарка, пинг-понг , ракомет, бадминтон. Резервации на терен на телефон +33 4 79 09 08 70.
1 Лизгалиште
Природно отворено лизгалиште, отворено секој ден. Можност за изнајмување лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по леден водопад со водич. Сите информации и резервации на телефон +33 479 55 06 55.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега по околните села. Сите информации и резервации на телефон +33 479 24 22 15.
1 Snowshoeing
Планинарење со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Информации на телефон +33 4 79 06 53 36.
1 Ski touring
Тури по околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на телефон +33 479 24 22 15.
1 Параглајдинг
Параглајдинг тандем лет, резервации и информации на телефон +33 4 79 09 11 62.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови Le Cosy Bar & Discotheque, Igloo Igloo Bar, Le Saloon.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.