+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Courchevel

Почетна страна  >  Francija  >  Courchevel
Сместување
2 Сместување
Ски патекa
150km Ски патекa
До
1850m До 2740m

CourchevelТрите долини се градовитеVal Thorens, , Les Menuires, Méribel i Courchevel. Заедно сите имаат 600 километри патеки. Секоја од овие места има свој стил и приказна. Courchevel е познат како krem de la krem во три долини. Тој е еден од првите скијачки центри во Франција, кој е изграден и се состои од пет населби. Тоа ги задоволува своите гости со идеална мешавина на стар стил и екстравагантни хотели, апартмани и ресторани.
  Многу скијачи кои доаѓаат овде никогаш не го напуштаат Courchevel , иако е многу лесно да се стигне до скијачките патеки во другите скијачки центри на Трите долини.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
Информативен центар на Courchevel , телефонски број +33 479 08 00 29.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Помали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица во Courchevel , телефонски број +33 4 79 08 34 69 или консолидиран број 17.
1 Пошта
Пошта Courchevel, е затворена во недела.
1 Лекар
Медицински центар, спасувачка служба, +33 479 08 26 40 или унифициран број 15
1 Прва помош
Медицински центар, спасувачка служба, консолидиран број 15.
1 Стоматолог
Стоматолошка ординацијаDental Practice Dr. Calloc'h Anne-Sophie, телефонски број: +33 4 79 06 23 52.
1 Аптека
Аптека Courchevel 1850 е отворена преку денот.
1 Планинска служба
Планински сервис, унифициран број 15
1 Кино
Кино,Le Tremplin.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглањето е отворено секој ден од 11:00 до 3:00 часот. Резервации на телефонскиот број +33 4 79 08 23 83.
1 Спортски центар
Centre de Remise en Forme:фитнес, вежби со тренер на вода, сауна, џакузи
1 Лизгалиште
Лизглалиште во салата отворено секој ден, освен за хокеј и други натпревари.
1 Качување по мраз
Маратон на мразот со водич. Сите информации и резервации на телефонскиот број +33 4 79 08 39 60.
1 Snowshoeing
Прошетка со водич секој ден, во зависност од временските услови. Информации и резервации на телефонскиот број +33 4 79 08 07 72 или во канцеларијата на ESF скијачката школа на Фрејзер
1 Ski touring
Водени тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема Сите информации и резервации на телефонскиот број +33 4 79 08 07 72 или во канцеларијата на ESF скијачкото училиште на француското училиште
1 Ски параглајдинг
Лет со подобран на скии.Резервации и информации на +33 479 00 45 67..
1 Параглајдинг
Тандем за параглајдерство, резервации и информации на +33 479 00 45 67.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови: Le Coyotte, Les Granges Discoteque, L'Arc.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.