+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Auris En Oisans

Почетна страна  >  Francija  >  Auris En Oisans
Сместување
3 Сместување
Ски патекa
250km Ски патекa
До
1135m До 3330m

Auris En OisansAURIS EN OISANS - MAЛИОТ БИСЕР НА СКИ РЕСОРТОТ
ALPE D'HUEZ

На 1350 м.н. в. се наоѓа едно од најживописните села на ски-центарот Alpe d’Huez, селото Auris en Oisans.
Зошто зимата треба да се помине овде? Едноставно, бидејќи овој затворен ски ресорт со своите оригинални дрвени бунгалови и брзата достапност до сите точки нуди идеални услови за целосно релаксирачки одмор. Идеални услови за семејства кои сакаат нивните деца слободно да трчаат и играат и да имаат можност да научат да скијат во област оптимална за почетници.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има маркет
1 Пекара
Во местото има пекара
1 Туристичко биро
ТИЦ Auris En Oisans, телефонски број +33 476 80 13 52.
1 Продавница за сувенири
Неколку помали продавници со подароци, сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Општ телефонски број 17.
1 Прва помош
Општ телефонски број 15.
1 Планинска служба
Општ телефонски број 15.
1 Кино
Кино Аурис, претстава секој ден во 20.30 часот. Цената на билетот е 6 € за возрасни и 5 € за деца.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Санки со кучешка запрега
Возење со куче по патот низ околните ридови и села. Сите информации и резервации на телефон +33 476 80 13 52.
1 Snowshoeing
Крпљање со водич, достапно секој ден, во зависност од времето. Информации и резервации на телефон +33 476 80 79 27.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем, резервации и информации на телефонскиот број +33 689 09 49 39.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.