+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Les Chalets de Altiport

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   

Живописниот Alpe d'Huez нуди 250 км уредени ски патеки, кои се протегаат меѓу 1860 и 3330 м.н.в. Типичните алпски бунгалови Les Chalets de Altiport се наоѓаат на одлична локација, непосредно на ски патеките, а од центарот оддалечени се само еден километар.

Типичната савојска архитектура од дрво и камен нуди пријатен алпски амбиент во срцето на француските Алпи. Уредените и пространи бунгалови имаат рустикален дрвен мебел, удобни кревети, голема дневна соба со камин, опремена кујна, Сат-Тв и балкон, кој нуди панорамски поглед на околните снежни врвови.

Скијањето е спорт кој бара регенерација на телото, па за релаксација на мускулите и телото на располагање имате сауна и џакузи. Навечер, може да уживате во дневната соба со камин и поглед на околните врвови.

Пред самиот бунгалов имате паркинг простор. Со претходна најава, вашите домашни миленици се добредојдени. Исто така, обезбедена е и Wi-Fi конекција.
1 Ski out
Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
1 Ski in
Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
1 500 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 50 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет е достапен само во соба.
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен престој на домашни миленици со претходна најава и доплата.
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Сауна
  Сауна на располагање во сместувачката единица.
 • 1 Хидромасажна када
  Масажна када е на располагање во собата.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 45.09131, 6.08363
 • Ski out
  Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
 • Адреса: Altiport
 • Поштенски број: 38750 Alpe d'Huez
 • Ski in
  Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
 • Најблизок Ски лифт: 500 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 50 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 100 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 500 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 500 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 200 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прима Visa и Eurocard кредитни картички.
 • Телефон: +33479650841
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.

Корисни информации

Check in: 17:00 - 20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +33479650841 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет е достапен само во соба.
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција Дозволен престој на домашни миленици со претходна најава и доплата.
Постелнина и крпи вклучено во цената Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Наместени кревети при пристигнување вклучено во цената Задолжително проверете при резервација!
Сат ТВ вклучено во цената Програмска шема може да добиете на рецепција.
Baby cot и столче за хранење вклучено во цената На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Секојдневно чистење - освен кујна и садови незадолжителна доплата на рецепција Секојдневно одржување на сместувачката единица - освен кујна и садови.
Завршно чистење освен кујна и садови вклучено во цената Завршно чистење на сместувачката единица освен кујна и садови.
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција Плаќањето се врши исклучиво со кредитна картичка. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.7€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 18 години не плаќаат туристичка такса.
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Сауна вклучено во цената Сауна на располагање во сместувачката единица.
Хидромасажна када вклучено во цената Масажна када е на располагање во собата.
Повеќе за вас Можност за достава на појадок во апартманот. Појадок мора да се нарача еден ден претходно на рецепција, со доплата.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.