Скијање ФРАНЦИЈА - Tignes, Val Thorens, Les 2 Alpes - SKIFUN
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Francija

Адреналин без граници

Почетна страна  >  Francija

Повеќе за Франција

flag
Франција станува се повеќе и повеќе една од најпопуларните и најпрестижните ски дестинации. Голем избор на ски центри, ски области и непрегледни километри широки патеки кои се протегаат по должината на француските Алпи, пространи области за freeride и одлични снежни паркови - сето тоа се факти кои зборуваат сами за себе.

Дополнителната понуда на зимски активности е исклучително богата и квалитетна. Повеќето од сместувачките капацитети се наоѓаат на ски патеките и на тој начин ви овозможуваат удобност во омилениот ski-in / ski-out престој, што подразбира дека од апартманите , до и од ски-центарот доаѓате и одите на скии.

Француските Алпи се скапоцен камен за SKIFUN, постојано се украсени со модерна ски опрема, со врвен квалитет на Spa & Wellness центри и кулинарски ремек-дела. И ние сакаме да го споделиме овој скапоцен камен со вас.

Патот кон Франција е квалитетен, но малку подолг, затоа препорачуваме пакети со организиран автобуски превоз.
Кога размислувавме како писмено да ги приближиме чувствата на скијање во Франција, ги имавме предвид Мон Блан, ново паднатиот снег и слободата. И, за жал, мора да ве разочараме.

Сјајот на сончевите зраци на завеаните врвови на Савојските Алпи и скијањето на бесконечни писти со висинска разлика од скоро 3.000 метри се неописливи. Волшебниот Тињес, мистериозниот Вал Торенс, монденскиот Мерибел, престижниот Вал-д'Изер, историскиот Куршевел или високиот Лес Алп се описиви скијалишта, но некои од чувствата во животот едноставно треба да се доживеат.

За SKIFUN, француските Алпи се скапоцен камен што постојано се полира со модерна опрема за скијање, врвни центри за спа и велнес и кулинарски врвови. Ние сакаме да го споделиме овој накит со вас со нашите партнери под ексклузивни услови со докажана понуда за сместување и ски карти.

ВО БРОЈКИ

Активни ски ресорти : 250+
Највисок ски ресорт : 3.842 м.н.в.
Најголема висинска разлика : 2.807 м
ТОП 3 SNOW/FUN ПАРКОВИ

Les 2 Alpes
Val Thorens
Tignes
loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.