+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

snow

SKIFUN express поаѓања


Почетна страна  >  busom-na-skijanje
loading ...

Најефтино, најзабавно, најудобно


Предноста на организираниот автобуски превоз не е само во безбедноста и цената, туку и во начинот на патување. Патувањето кон француските Алпи е возбудливо само по себе. Ако плус имате време и да ја разгледувате околината, да читате книга, да пребарувате по телефон или да се забавувате со пријателите, тогаш можеме да кажеме дека патувањето со автобус навистина може да биде добар избор во целост.
Возењето Ви нуди можност да разговарате со професионалните водичи на SKIFUN, кои ќе можат да Ви одговорат дури и на најсложените прашања. Сите водичи на СКИФУН се искусни скијачи и познавачи на француските скијачки центри, па нивниот совет -во автобусот или за време на одморот-сигурно ќе Ви биде од корист.
Багажот нема да Ви биде проблем бидејки автобусите имаат дополнително место за ски опрема. Вашиот автомобил можеби и со кровен куфер нема да има доволно место, ќе Ви треба комби. Повеќето француски ски центри бараат плаќање за паркинг (70-100 евра неделно ), меѓутоа возило не Ви е потребно бидејќи Вашиот апартман ќе биде во непосредна близина на ски патеките.

Организираме оптимални автобуски услуги врз основа на 10- годишно искуство. Заминување од Македонија од Скопје, Струмица, Штип, Радовиш, Велес и Куманово, за поголеми групи и од други земји. Заминувањето од Скопје е закажано во петок во 13:30 часот, а до дестинацијата најчесто се пристигнува помеѓу 18.00 и 19.00 часот, земајќи предвид и неколку запирања - ова е и оптимално време за преземањето на апартманите.

Враќањето во Македонија е предвидено во петок во вечерните часови, најверојатно помеѓу 22:00 и 23:00 часот, со што се избегнуваат непријатностите на огромната гужва на патиштата во сабота наутро. Ноќното возење е исто така попријатно и побрзо (можност за спиење во автобусот). Пристигнување во Македонија во сабота наутро.

Тим SKIFUN

SKIFUN Ви нуди: 

Повратен превоз од Скопје, Струмица, Радовиш, Штип, Велес, Куманово од 160 ЕУР по лице, 10ЕУР попуст за деца до 11,99 години.
Модерни, удобни и брзи автобуси.
Модерни, удобни и брзи автобуси
Пауза за шопинг на враќање од ски ресортот со попусти.
 

Одбери го својот пакет со автобуски превоз


Пронајди го својот автобуски превоз

Bansko

Датум: 02.03. - 09.03.2019

- Автобуски превоз од 60€ по лице
- Ски центар со вкупно 75 км патеки на надморска висина 990м - 2560м
- За љубителите на добра храна и релаксација по скијање
- Скијање на Балканот по европски стандарди

La Plagne

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Трошоци за превоз со сопствена кола од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице - Ски центар Paradiski со вкупно 425 км патеки на 1.250м - 3.250м н.в.
-Повеќе помали населби за комплетен одмор после одличното скијање
- 70% од ски центарот над 2000м н.в.
Les 2 Alpes

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Ски центар со 225 км ски патеки на надморска висина 1.280m - 3.600m
- Богат ноќен живот (дискотеки, клубови и барови)
- Организиран излет до блискиот Alpe d Huezu (250 км патеки) со бесплатна ски карта
- Со ски карта еднаш дневно бесплатен влез во отворениот базен и лизгалиштето во центарот на местото
Les Menuires

Датум: 16.03. - 23.03.2019

- Трошок за сопствен превоз од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресортот 3 долини со вкупно 600км патеки на 1450м - 3230м н.в.
- Фамилијарна населба во најголемиот ски комплекс на светот
- Одличен спортски центар со терени, базен и wellnes во центарот на местото

Les Orres

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Трошок за сопствен превоз од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресорт со вкупно 100 км патеки на надморска висина 1800м - 2466m
- идеално за фамилии со многу забава - тобоган на шини, airboard...
- црна FIS патека за натпревари во спуст, многу терени за freeride
Orcieres

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Трошоци за превоз со сопствена кола од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски центар со вкупно 100 км патеки на надморска висина 1850m - 2725m
- Спортски центар со базен, лизгалиште, куглана и најдолга zip-line патека во Европа
- 300 сончеви денови годишно и дополнителни 50 км патеки за нордијско скијање

Saint Gervais - Megeve

Датум: 09.03. - 16.03.2019


- Трошок за сопствен превоз од 600€ - автобуски превоз од 99€ по лице
- Ски ресорт со вкупно 445км патеки на надморска висина од 1.100м - 2.353м
- Термална бања која е трансформирана во модерен ски центар со поглед на Mont Blanc
- Дел од големиот ланец Evasion- Mont Blanc со скијање во монденскиот Megevе
Serre Chevalier

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Трошоци за сопствен превоз од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски центар со 250 км ски патеки на 1200 м- 2800м н.в.
- Град со над 10.000 жители на најголемата надморска височина во Европа
- Организиран излет во блиските Sestriere и Montegenevre со бесплатна ски карта!

Tignes

Датум: 16.03. - 23.03.2019 / 27.04. - 04.05.2019

- Трошок за сопствен превоз од 700€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресорт Espace Killy со 300 km патеки на 1550m - 3456m н.в.
- најдобра apres ski забава и познатиот cafe LA FOLIE DOUCE
- скијање на 2 глечери, Grande Motte во Tignes и Glacier de Pissaillas во Vаl d'Iser
Val d'Allos

Датум: 02.03. - 09.03.2019

- Трошок за сопствен превоз од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресорт со вкупно 180км патеки од 1.500м - 2.600м н.в.
- Местото е идеално за фамилии, со згради и бунгалови од дрво
- Најголем ски ресорт на Јужните Алпи заедно со Pra Loup, дел од националниот парк Famille Plus
Val Thorens

Датум: 16.03. - 23.03.2019 / 27.04. - 04.05.2019

- Трошок за сопствен превоз од 700€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресорт 3 Долини со вкупно 600 км ски патеки на 2300м - 3230м н.в.
- Населба на највисока надморска височина во Европа, na 2300м н.в., богата apres ski забава, познатото cafe La Folie Douce
- 4 години по ред официјално најдобар ски центар на светот, скијање на 3 глечери
Valfrejus

Датум: 09.03. - 16.03.2019 / 16.03. - 23.03.2019

- Трошок за превоз со сопствено возило од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресорт со вкупно 325км патеки на 1.550м - 2.737м н.в.
-Мало место идеално за фамилијарен ски одмор и одлично сместување и одлични цени
- Со ски картата Eski-Mo скијање во ски центрите Aussois, Val Cenis Vanoise, Bonneval-sur-Arc и попуст на ски картата за Val Thorens и 3-те долини
- Многу дополнителни активности- 2 боб патеки, адреналински парк, zip line...
Valmeinier

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Трошок за сопствен превоз од 650€ - автобуски превоз од 150€ по лице
- Ски ресорт со вкупно 150км патеки на 1430м - 2600м н.в.
- Во јануари и февруари организирана програма на Бели седмици за фамилии со ски школа за деца од 4 дo 14 години
- Можност за скијање во Val Thorens со доплата од 33€ на еднодневна ски карта или во 3 -те долини со доплата од 37€
La Thuile

Датум: 09.03. - 16.03.2019

- Ski сафари на 4 ски центри во Италија и Франција - La Thuile, La Rosiere, Cervinia и Courmayeur
- Вкупно 356км ски патеки на надморска висина 1176m - 3480m
- ручате во Италија, скијате во Франција
- 2 нови шестоседежници и 5 нови црвени патени во францускиот дел
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.