+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

BAT hotel Bistrica

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Олимпискиот центар Јахорина има богата скијачка историја. 1984 година тука се одржани Зимските олимписки игри, а ски центарот денес нуди 35 км уредени ски патеки, погодни за почетници и искусни скијачи. Јахорина е оддалечена само 28 км од Сараево.

Hotel Bistrica со 3 * се наоѓа на Jahorina, на 1620 м.н.в. Хотелот располага со 140 соби и неколку апартмани, што значи дека нуди 300 основни и 60 помошни кревети. Сите соби се убаво опремени и имаат удобни кревети, сопствена бања со туш кабина или када, Сат- ТВ, Wi-Fi и телефон. На рецепција е достапен сеф.

Во хотелот се наоѓа ресторан во кој се служат појадок и вечера.
Појадокот е на база шведска маса, а вечерата е тематска ( вторник - пат околу светот, четврток - скара, петок - вкусот на Италија, сабота- јахоринска вечера). Исто така во хотелот се наоѓа аперитив бар, конференциска сала и просторија за забава која има билјард, фудбал на маса и пинг понг. На гостите на располагање им е и паркинг со 80 места.

За опуштање по скијање хотелот нуди затворен базен, две фински сауни и фитнес.

Хотелот е многу популарен за прославата за Нова година, затоа што секоја година припремаат интересна забавна програма. Дочекот на новогодинешниот ручек е задолжителен за дочекот на Нова година, а се служи помеѓу 13:00 -15:00 часот, наместо вечера.
1 150 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 80 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Гаража
  Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
 • 1 Отворен паркинг
  Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
 • 1 Затворен базен
  Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
 • 1 Сауна
  Информациите за работно време, цени и резервација на сауна се наоѓаат на рецепција.
 • 1 Фитнес сала
  Информации за работно време, цени и влез во фитнес центарот се наоѓаат на рецепцијата.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • Адреса: Jahorina bb
 • Поштенски број: 71423 Jahorina
 • GPS координати: 43.730849, 18.576105
 • Најблизок Ски лифт: 150 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 80 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од центар: 14300 m
  Оддалеченост од центар

 • Прифаќаат кредитни картички
  Visa, Mastercard, American Express, Diners.
 • Телефон: +387 057/270-020
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.

 • Перачница на алишта:
  Информации и ценовник за машината за перење алишта се достапни на рецепција.
 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • Игротека за деца
  Игротеката е наменета само за гостите од објектот - повеќе информации за употреба на рецепција!

 • Ресторан
  Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
 • Бар/паб
  Работно време - да се провери на рецепција.

Корисни информации

Check in: 14:00-20:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +387 57 270-020 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Новогодишна вечера за возрасни Задолжителна доплата на рецепција 36€ по лице на ден За Новогодишна вечера потребна е најава и плаќање при резервација.
Домашни миленици Не е дозволено Домашни миленици се дозволени со претходна резервација и доплата.
Туристичка такса и осигурување за возрасни Задолжителна доплата на рецепција 1.3€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса.
Туристичка такса и осигурување Задолжителна доплата на рецепција 0.8€ по лице на ден Деца од 5-12 години плаќаат задолжително осигурување.
Туристичка такса и осигурување за млади Задолжителна доплата на рецепција Деца од 12-18 години плаќаат туристичка такса и задолжително осигурување.
Гаража незадолжителна доплата на рецепција Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Отворен паркинг Задолжителна доплата на рецепција Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
Затворен базен вклучено во цената Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
Сауна незадолжителна доплата на рецепција Информациите за работно време, цени и резервација на сауна се наоѓаат на рецепција.
Фитнес сала вклучено во цената Информации за работно време, цени и влез во фитнес центарот се наоѓаат на рецепцијата.
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
Сеф вклучено во цената Проверете ги условите за изнајмување на сеф - на рецепција!

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.