Zell am See
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Zell am See

Почетна страна  >  Avstrija  >  Zell am See
Сместување
7 Сместување
Ски патекa
77km Ски патекa
До
750m До 1965m

Zell am SeeСредновековниот град ,се наоѓа по должината на езерото Zellersee (Zeller See). На езерото лежи скијалиште Schmittenhöhe,а 5мин од соседниот Kapruna се наоѓа глечерот Kitzsteinhorn, кој може да се пофали со 3029м надморска височина,што овозможува скијање од есен до лето.Познат по богатата велнес понуда и кујнски специјалитети.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
TIC,отворен секој ден.
1 Банка/банкомат
Повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Има повеќе продавници со сувенири.
1 Полициска станица
Полициска станица тел број+43 59 133 5170 или 133
1 Пошта
Поштата е затворена во сабота и недела.
1 Болница
Болница Zell am See.
1 Лекар
Здраствена служба број 112
1 Прва помош
Прва помош број 112
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација Dr Mathias Blam, тел број+43 6542 574 740.
1 Аптека
Аптека Adler е отворена секој ден.Тел број:+43 654 257 382
1 Планинска служба
Мобилна услуга, споен телефонски број 144
1 Кино
Кино Lichtspiele.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана во спортскиот комплекс Hallenbad Eishalle.Отворена секој ден.
1 Затворен тениски терен
Затворен тениски терен на тенискиот центар во Tennishalle . Отвора секој ден од 08:00 до 21:00 часот
1 Спортски центар
Спортски центар Hellenbad Eishalleр: лизгалиште, сауни, куглана, базен, фитнес, водени вежби. аеробик.
1 Лизгалиште
Лизгалиште Hellenbad Eishalle.
1 Качување по мраз
Маратон на замрзнатиот водопад низ градот. Сите информации на телефонскиот број +43 664 750 523 51.
1 Санки со коњска запрега
Возење со коњ околу градот.. Сите информации на телефонскиот број +43 650 3928 099.
1 Snowshoeing
Прошетка со водич,, секој ден, во зависност од временските услови. Информации на телефонскиот број +43 650 316 0223.
1 Ski touring
Водени тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации на телефонскиот број +43 650 316 0223
1 Параглајдинг
Параглајдерски тандемски летови, информации на телефонскиот број +43 650 3928099.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови Insider Bar, Ginhouse, Murrays Irish Bar.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.