+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Turracher Hoehe

Почетна страна  >  Avstrija  >  Turracher Hoehe
Сместување
6 Сместување
Ски патекa
42km Ски патекa
До
1350m До 2205m

Turracher HoeheМал но модерен ски центар на границата на Корушка и Штаерска ,кој нуди многу.Секоја година има нешто ново за своите гости и секоја година инвестира во својот развој.Еден од најблиските ски центри во Австрија ,на околу 7 саати возење од Белград. Овој ски центар се наоѓа од двете страни на езеро кое во тек на зимските месеци е заледено ,па овде се изведуваат секакви активности. Така Turracher претставува вистински рај за сите зимски спортови.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има мала продавница.
1 Пекара
Во местото има пекара.
1 Туристичко биро
Туристичко информативен центар Turracher Hohe, тел. број +43 427 583 920.
1 Банка/банкомат
Во местото има банкомат.
1 Продавница за сувенири
Повеќе помали продавници со поклони, сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција : 133.
1 Лекар
Медицинска и спасувачка служба : 112.
1 Прва помош
Медицинска и спасувачка служба : 112.
1 Планинска служба
Планинска служба: 144.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Лизгалиште
Природно лизгалиште на езерото Turrachsee. Отворено секој ден, користење во зависност од временските услови.
1 Snowshoeing
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 4275 8213.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.