Soelden
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Soelden

Почетна страна  >  Avstrija  >  Soelden
Сместување
44 Сместување
Ски патекa
146km Ски патекa
До
1350m До 3340m

SoeldenСветки познатиот ски ресорт Soelden се наоѓа во долината Ötztal во Tirol. Ски ресортот има 146 км ски патеки од сите типови.Освен скијачките активности, местото може да се пофали и со огромната дополнителна понуда , што секако придонесува за незаборавен зимски одмор.Ски ресортот е и домаќин на FIS Светскиот куп и се протега од1350 до 3340 м.н.в.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
ТИЦ Soelden, тел. број +43 (0) 57200 200.
1 Банка/банкомат
Повеќе банки и банкомати во местото.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со подароци, сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица , тел. број+43 59 133 7108 или унифициран број 133.
1 Пошта
Пошта, затворена сабота и недела.
1 Болница
Болница Soelden, тел. број +43 525 430 003.
1 Лекар
Медицинска и спасувачка служба: 112.
1 Прва помош
Брза помош : 112.
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација Dr. Hans Praxmarer, тел. број +43 5254 2172.
1 Аптека
Аптека Soelden, затворена во недела. Телефонски број +43 5254 2670.
1 Планинска служба
Планинска служба: 144

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана во комплексот Freizeit Soelden, резерваци на тел, број +43 (0) 5254 2514.
1 Затворен тениски терен
Затворени тениски терени во Freizeit Soelden, резервации на терен на тел. број +43 (0) 5254 2514.
1 Спортски центар
Спортски центар Freizeit Soelden: кошарка, одбојка, фудбал, тенис, бадминтон. Резервации на телефон +43 (0) 5254 2514.
1 Лизгалиште
Отворено лизгалиште, отворено секој ден. Влезот 5 € по лице. Можност за изнајмување на лизгалки.
1 Качување по мраз
Качување по леден водопад, со водич. Информации на телефонскиот број +43 (0) 664 44 34 684.
1 Санки со кучешка запрега
Возење со кучешка запрега по околните планини, секој ден, во зависност од временските услови. Информации на телефонскиот број +33 648 392 966. + 43 (5254) 3100.
1 Snowshoeing
Планински прошетки со водич,секој ден, во зависност од временските услови. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 (0) 5254 2948.
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 (0) 5254 2948.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 (0) 664 1133 600.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови Katapult Disco, Black & Orange Rockbar, Fire & Ice.
1 Концерт: Electric Mountain Festival
Мултидневен електронски музички фестивал со богата дополнителна програма, закажана за последната недела од ноември.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.