+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Saalbach

Почетна страна  >  Avstrija  >  Saalbach
Сместување
15 Сместување
Ски патекa
270km Ски патекa
До
800m До 2100m

SaalbachСкијачкиот комплекс Saalbach - Hinterglemm е австриски ски-рај во регионот на Salzburg. Тој е составена од три места: Saalbach, Hinterglemm и пред неколку години со жичарниците споениот Leogang, па така опфаќа околу 270 км патеки. Она што го разликува Saalbach од другите скијачки центри со особено долги патеки, скоро сите имаат околу 2.3 или повеќе километри, па дури и до 7 километри. Тешко е да се најде замерка на жичарниците.

Освен одлично скијање, Saalbach нуди многу други активности со околината. Ноќно скијање, ноќен snow park, ноќни санки, како и патеки каде што има интересно фотографирање и снимање, каде што ќе се овековечат вашите вештини на снегот, подоцна на web-страницата можете да ги погледнете и да ги зачувате за спомен.

Одлични ресторани, пабови, барови со разновидна музика, дискотеки и спортски објекти. Голема предност е тоа што поради близината на патеката и одлично организираниот ски автобус, автомобилот не е потребен за време на вашиот престој. Бројни настани како што се RAVE ON SNOW, SNOW MOBILE, AUDI DRIVE EXPERIENCE, го искачија Saalbach во скијачкото небо.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Повеќе продавници на целото подрачје (Billa, Špar).
1 Пекара
Супермаркети и помали пекари.
1 Месара
Месара Senninger Rudolf.
1 Отворен паркинг:
Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!
1 Гаража:
Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
1 Туристичко биро
Туристички информативен центар, отворен 7 дена во неделата. Информации на телефонскиот број +43 6541 680 068
1 Банка/банкомат
Банки Reiffeisen и Volksbank. Банкомати на целото подрачје.
1 Продавница за сувенири
Неколку помали продавници со поклони, сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција : 113.
1 Пошта
Поштата се наоѓа на главниот пат,затворена е во саботите, неделите и празниците. Информации за телефонскиот број: +43 680 3103 966
1 Болница
Болница Zell am See, оддалечена 18 км. Телефонски број +43 65 427 770
1 Лекар
Доктор Dr. Karl Schnell +43 6541 6287 и Dr. Harald Spatzenegger +43 65 417 8780
1 Прва помош
Брза помош: 112
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација dr. Thomas Poell, затворена во сабота. Информации на број +43 65 418 886
1 Аптека
Аптека Saalbach,отворена секој ден , информации на број +43 65 416 282
1 Планинска служба
Планинска служба : 140
1 Музеј
Историски ски музеј. Сите информации на телефонскиот број 43 664 4767 807

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана Bobby's Pub Keggelbahn, секој ден од 15:00h , се препорачува да се резервира . Информации и резервации на веб-страницата www.bobbys-pub.at или по телефон +43 65 416 389.
1 Затворен тениски терен
Се наоѓа во Saalabch Hinterglemm Sports Centre во HInterglemmu (6км оддалечен од Saalabch), отворен секој ден од 10 часот. Информации и резервации на www.sportzentrum-hinterglemm.at или на +43 6541 66
1 Спортски центар
Saalabach Hinterglemm Sports Centre во Hinterglemmu (6 км оддалечено од Saalbacha) отворено секој ден од 10:00h па натаму (затворен и отворен тениски терен, curling, лизгалиште ).Информации и резервации на www.sportzentrum-hintergle
1 Лизгалиште
Се наоѓа во Saalabch Hinterglemm Sports Centre во HInterglemmu (6км оддалечен од Saalabch),отворен секој ден од 10:00h. Влез 4€ , изнајмување лизгалки 3 €. Информации и резервации на веб-страницата www.sportzentrum-hinterglemm.at
1 Качување по мраз
Организирано од страна на Freeride school Saalbach, цените се фиксни во времето на резервацијата во зависност од бројот на кандидати. Информации и резервации на www.freeride-skischool.at или на +43 660 8455 844.
1 Санки со коњска запрега
Возење со коњска запрега секој ден освен во понеделник. Цената на возењето 15 € за возрасни и 9 € за деца - специјална цена за групи. Информации и резервации на телефонскиот број +43 65 417 190
1 Snowshoeing
Во организација на Mountainguides Saalbach. Тури се организираат секој ден во зависност од временските услови и снегот. Информации и резервации на www.mountainguides-saalbach.at или по телефон +43 664 4308 795.
1 Ski touring
Во организација на Mountainguides Saalbach. Тури се организираат секој ден во зависност од временските услови и снегот. Информации и резервации на www.mountainguides-saalbach.at или по телефон +43 664 4308 795.
1 Параглајдинг
Тандем скок во организација на Fly N'Soul,Секој ден во зависност од временските услови. Информации и резервации на www.flynsoul.com или на +43 660 7355 200.
1 Ноќен клуб / дискотека
Неколку ноќни клубови и дискотеки на целото подрачје.
1 Концерт: Festival Rave on snow Saalbach
Секоја година, на 2 или 3 декември, за повеќе информации, одете на www.raveonsnow.com

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.