+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Appartmenthaus Goldried

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Aparthotel Goldried е одличен ски комплекс и што е атипично за Австрија, се наоѓа на самиот ски ресорт. Гостите уживаат во панорамскиот поглед на моќниот Grossglockner и Matrei во источен Tirol.

Комплексот кој е на растојание од 200 м , го сочинуваат хотелот Goldried (апартмани тип A) и апартманската куќа Goldried Park (апартмани тип Б) која поседува апартмани уредени во планински стил со сауна во секој од нив.

Апартманите имаат потполно опремени кујни со машини за садови, дневни соби со LCD телевизори и удобни гарнитури , пространи спални соби и бањи со сауни , балкони или тераси со прекрасен поглед.

После спорт каков што е скијањето на телото му е потребен одмор и релаксација, а тоа можете да си го дозволите во затворениот и отворениот базен на хотелот Goldried.
Доколку Ви е потребен одмор и забава за вашите најмлади, тука е и детската градинка со богата програма и опција за чување деца.
1 Ski in
Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
1 2000 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 150 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 100 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина
  Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
 • 1 Крпи
  Комплет крпи, вклучено во цената.
 • 1 Завршно чистење
  Завршното чистење е вклучено во цената за сместување. Секојдневно чистење не е вклучено во цената.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен е еден домашен миленик по апартман.
 • 1 Ски гардероба
  Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • 1 Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • 1 Затворен базен
  Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
 • 1 Wellness центар
  Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 47.000738, 12.543740899999989
 • Адреса: Goldriedstraße 15
 • Поштенски број: 9971 Matrei in Osttirol
 • Ski in
  Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
 • Најблизок Ски лифт: 2000 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 150 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 100 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 1500 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 2000 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 200 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +4348756113
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Рецепција - работи секој ден: 08:00 - 20:00
  Работното време на рецепција може да се промени. Затоа ве молиме работното време да се провери на контакт телефоните од објектот.
 • Прифаќаат кредитни картички
  Maestro, Diners, Amex, Matercard

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.
 • Соба за багаж
  Безбедноста на собата за багаж е под надлежност на правилата на објектот.
 • Игротека за деца
  Игротеката е наменета само за гостите од објектот - повеќе информации за употреба на рецепција!

 • Ресторан
  Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
 • Бар/паб
  Работно време - да се провери на рецепција.

Корисни информации

Check in: 15:00 - 18:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +4348756113 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина вклучено во цената Еден комплет постелнина / по лице е вклучен во цената.
Крпи вклучено во цената Комплет крпи, вклучено во цената.
Завршно чистење вклучено во цената Завршното чистење е вклучено во цената за сместување. Секојдневно чистење не е вклучено во цената.
Бебешко креветче незадолжителна доплата на рецепција 22€ по соба На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 12€ по соба на ден Дозволен е еден домашен миленик по апартман.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 2.5€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса бесплатно Деца до 15 години не плаќаат туристичка такса.
Дополнителен појадок незадолжителна доплата на рецепција 14€ по лице на ден Доколку ви е потребен појадок, непоходно е тоа да го напоменете при правење на резервацијата.
Гаража вклучено во цената Расположливост на паркирни места со оглед на димензиите на вашето возило задолжително да се провери на рецепција пред доаѓање!
Дополнителен затворен паркинг незадолжителна доплата на рецепција 10€ по соба на ден Ве молиме да ја проверите расположливоста на места и димензиите на возилото на контакт телефоните на објектот пред пристигнување на дестинацијата!
Повеќе за вас Попуст за наем на ски опрема. Попуст за наем на ски опрема во Sport Steiner.
Ски гардероба вклучено во цената Одговорноста на заштитата на ски опремата е во надлежност на објектот.
Затворен базен вклучено во цената Информација за работното време на затворениот базен може да најдете на рецепција.
Wellness центар незадолжителна доплата на рецепција 15€ по лице на ден Работното време на wellness центарот се наоѓа на рецепција.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.