+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Feriendorf Koralpe

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Пријатниот ски центар Koralpe нуди 24 километри убаво уредени ски патеки, кои се погодни за фамилии и за почетници. Новата населба Feriendorf Koralpe се наоѓа на 1600 м.н.в. и со својата локација покрај жичарницата, нуди добар сооднос меѓу квалитетот и цената. Населбата е составена од 29 дрвени бунгалови.

Секој бунгалов е опремен со кујна со машина за садови, дневна соба со ТВ, повеќе спални соби со удобни кревети, сопствена бања со тоалет и балкони со поглед на околните врвови.

Во повеќето бунгалови има сауна и печка. По желба на гостите има можност за достава на свеж леб секое утро, кој се презема на рецепција.

Со доплата има можност за користење на Wi-Fi конекција.
1 Ski out
Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
1 Ski in
Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
1 50 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 10 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекцијата е бесплатна само на рецепција, во сместувачката единица дополнително се наплаќа.
 • 1 Домашни миленици
  Дозволен е престој на еден домашен миленик по апартман со претходна најава и доплата од 15€ /ден.
 • 1 Постелнина и крпи
  Задолжителна доплата за постелнина и крпи на рецепција.
 • 1 Завршно чистење
  Пред напуштање на апартманот потребно е да се измијат садовите, да се исчисти машината за садови и да се исфрли ѓубрето.
 • 1 Бебешко креветче
  На барање - обавезно да се нарача при резервација!

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.806175, 14.944934
 • Ski out
  Во случај на нормални снежни услови можно е со скии да тргнете од самиот објект.
 • Адреса: Hartelsberg 70
 • Поштенски број: 9431 St. Stefan im Lavanttal
 • Ski in
  Во случај на нормални снежни услови има можност со скии да стасате до објектот.
 • Најблизок Ски лифт: 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 10 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 100 m
  Ресортот не располага со ски автобус.
 • Продавница: 400 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 400 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 450 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Сабота: 08:00 - 10:30 15:00 - 17:00
 • Прифаќаат кредитни картички
  Рецепцијата прифаќа Visa и Mastercard кредитни картички.
 • Телефон: +436607196800
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.

 • Пекара
  Можност за достава на леб со претходна нарачка.
 • Продавница за овошје и зеленчук
  Мини маркет на 500m.

Корисни информации

Check in: 15:00 - 17:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +436607196800 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi незадолжителна доплата на рецепција Интернет конекцијата е бесплатна само на рецепција, во сместувачката единица дополнително се наплаќа.
Домашни миленици незадолжителна доплата на рецепција 15€ по соба на ден Дозволен е престој на еден домашен миленик по апартман со претходна најава и доплата од 15€ /ден.
Постелнина и крпи Задолжителна доплата на рецепција 12€ по лице Задолжителна доплата за постелнина и крпи на рецепција.
Завршно чистење Задолжителна доплата на рецепција Пред напуштање на апартманот потребно е да се измијат садовите, да се исчисти машината за садови и да се исфрли ѓубрето.
Бебешко креветче незадолжителна доплата на рецепција 15€ по соба На барање - обавезно да се нарача при резервација!
Депозит за апартман Задолжителна доплата на рецепција 350€ по соба Плаќањето се врши исклучиво во готовина. Депозитот се враќа при напуштање на објектот ако сместувањето сте го оставиле според куќниот ред на објектот и ако сте ги платиле сите услуги кои се плаќаат на самото место.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 1.7€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.