Ischgl
+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Ischgl

Почетна страна  >  Avstrija  >  Ischgl
Сместување
27 Сместување
Ски патекa
238km Ски патекa
До
1377m До 2872m

IschglЗашушкан во долгата тесна долина Paznaun на самата граница со Швајцарија, монденското скијалиште Ischgl е вистинска Мека за сите скијачи. Спој на традиционалната и новата тиролска архитектура му дава посебен шарм. Главната улица е затворена за автомобили.

Одмори се ако можеш ...

Ischgl е познат по своите одлични apres ski -забави во голем број барови и ресторани. Секоја година се одржува музички фестивал 'Top of the Mountain', во кој се вклучени голем број светски ѕвезди како Robbie Williams, Tina Turner, Elton John, Mariah Carey, Deep Purple, Bon Jovi i Rihanna.
За љубителите на спортот на кои само скијање не им е доволно, во Ischgl постои и спортски центар со базен и сауни.Понуда на спорт и забава


1 Aqua park
Базен и wellness/спа
1 СПА центар:
Информации за работното време на СПА центарот се може да најдете на рецепција.
1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
61/5000 Translate from: Bosnian Туристички информативен центар, телефонски број +43 50 990 100.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Помали продавници за сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Ischgl мобилен телефон, телефонски број +43 59 1337 142100 или унифициран број 133.
1 Пошта
Пошта Ischgl, е затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Здравствен дом, доктор, унифициран број 112
1 Прва помош
Прва помош, консолидиран број 112
1 Стоматолог
Стоматолошка пракса д-р. Клаус Питер Рупп, телефонски број +43 5444 20123.
1 Аптека
Аптека Kronburg, е затворена во недела.
1 Планинска служба
Планинска служба број 144

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглана, во спортскиот центар Silvrett. Отворен секој ден од 17:00 часот, затворена во понеделник. Резервации на телефонскиот број +43 5444 606 950
1 Затворен тениски терен
4 затворен тениски терен, отворен секој ден од 10:00 до 22:00 часот. Резервација на теренот на телефонскиот број +43 5444 606 950
1 Лизгалиште
Отворено лизгалиште отворено секој ден од 15:00 часот, затворено во сабота. Влезот 5 € возрасни, деца 4 €, скејти вклучени во цената. Резервации и информации на телефонскиот број +43 50990 100
1 Санки со коњска запрега
Возење со подготвени коњски кочии низ градот. Информации на телефонски број +43 664 221 63 23.
1 Snowshoeing
Прошетка со водич, секој ден, во зависност од временските услови. Информации на телефонски број +43 660 555 99 99
1 Ski touring
Водени тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Информации за телефонски броеви +43 660 555 99 99
1 Параглајдинг
Параглајдерски лет во тандем, информации и резервации на телефонски број +43 676 917 40 54.
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќни клубови Table Dance, Schatzi, Schloss-Lounge, Living Room, Wedl Alm.
1 Концерт: Top of the Mountain
Легендарниот крај на сезоната, привлекувајќи илјадници гости секоја година. Огромната сцена во средината на скијачката патека беше домаќин на милиони реномирани музичари во текот на годините: Роби Вилијамс, Тина Тарнер, Елтон Џон, Мараја Кери, Длабоко Пур

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.