+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Flachau

Почетна страна  >  Avstrija  >  Flachau
Сместување
17 Сместување
Ски патекa
120km Ски патекa
До
950m До 2000m

FlachauFlachau -Од мало селце се разви во моќен ски центар ,еден од најмодерните во Австрија,со комплетна понуда на зимскиспортови и врвни apreski забави.Ноќниот слалом за жени во Светскиот куп како во Schladming за мажи, го сврстува Flachau во самиот врв.Во системот жичари спаѓаат Flachau Winkel, Zauchensee, Wagrain, Kleinarl. Во зависност од локацијата за ски картата Ski Amade може да скијате во близина на Schladming или во долината Gastein,која е оддалечена околку саат време возење.Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
Туристички информативен центар, телефонски број +43 645 722 210.
1 Банка/банкомат
Две банки и повеќе банкомати во местото.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полиција : 133
1 Пошта
Пошта Flachau, затворена во сабота и недела
1 Лекар
Брза помош: 112
1 Прва помош
Брза помош: 112
1 Стоматолог
Стоматолошка ординација Dr. Andrea Aufmesser, работно време - во сите работни денови во попладневните часови, тел.број +43 645 731 999.
1 Планинска служба
Планинска служба: 144
1 Музеј
Музеј Maier Galerie : Музеј посветен на кариерата на легендарниот скијач што доаѓа од Flachau. Влезот е бесплатен. Се наоѓа во туристичкиот информативен центар. Од понеделник до сабота, е отворен цел ден, а во недела само во попладневните часови.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Качување по мраз
Качување по леден водопад во близина на градот Flachau. Сите информации и резервации на број +43 664 2823 798.
1 Санки со коњска запрега
Возење со коњска запрега во местото и блиската околина. Сите информации и резервации на +43 6457 2263.
1 Snowshoeing
Планински прошетки со водич,секој ден, во зависност од временските услови. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 645 731 959.
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 645 731 959.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 645 731 959.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.