+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Appartementhaus Romerhof

Повеќе за местото    Повеќе за ски ресортот   
Апартманите Romerhof се одлична комбинација од цена, локација и удобност. Се наоѓаат во непосредна близина на гондолата Kaiserburg (одлична почетна точка за скијање на светски познатата ски патека Franz Klammer) и на само 10м од познатите термални бањи Roemerbad (одлични базени, сауни и парни бањи).

Сите апартмани се уредни и удобни и имаат комплетно опремени кујни со машина за садови, дневна соба со ТВ, спални соби и бањи. Некои апартмани имаат поглед на блиската шума.

Апартманите Romerhof имаат сопствена гаража. Со доплата и во зависност од расположивоста, можно е паркирање во истата.

Во целиот објект достапна е бесплатна Wi-Fi конекција.
1 100 m
Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
1 100 m
Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
1 30 m
Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
1 1000 m
Оддалеченост од најблиска продавница

Понуда на објектот

 • 1 Wi-Fi
  Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
 • 1 Постелнина и крпи
  Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
 • 1 Завршно чистење
  Пред напуштање на апартманот потребно е да се измијат садовите, да се исчисти машината за садови и да се исфрли ѓубрето.
 • 1 Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Одберете тип на соба

loading ...
loading ...Преглед на сместувачкиот капацитет

 • GPS координати: 46.815309, 13.797698
 • Адреса: Dorfstrasse 70
 • Поштенски број: 9564 Bad Kleinkirchheim
 • Најблизок Ски лифт: 100 m
  Оддалеченост од најблискиот ски лифт во нормални снежни услови.
 • Оддалеченост од ски патеките: 100 m
  Оддалеченост од најблиската ски патека во нормални снежни услови.
 • Станица на локален автобус: 30 m
  Возниот ред на ски автобусот се наоѓа на рецепцијата или во турист инфо центарот во местото.
 • Продавница: 1000 m
  Оддалеченост од најблиска продавница
 • Оддалеченост од центар: 50 m
  Оддалеченост од центар
 • Оддалеченост од најблискиот ресторан : 50 m
  Оддалеченост од најблискиот ресторан

 • Телефон: +434240815510
  Телефонскиот број е достапен во работно време на рецепција.
 • Понеделник: 09:00 - 12:00 14:00 - 18:00
 • Вторник: 09:00 - 12:00 14:00 - 18:00
 • Среда: 09:00 - 12:00 14:00 - 18:00
 • Четврток: 09:00 - 12:00 14:00 - 18:00
 • Петок: 09:00 - 12:00 14:00 - 18:00
 • Сабота: 09:00 - 12:00 14:00 - 18:00
 • Прифаќаат кредитни картички
  Mastercard, Visa.

 • Лифт
  Лифтот се користи според куќниот ред на објектот.

Корисни информации

Check in: 14:00 - 17:00 Во случај на сместување во објектот надвор од работното време - неопходна е претходна најава на рецепција.
Check out: 08:00 - 10:00 Заминување од објектот надвор од наведеното време - неопходно е да се пријави на рецепција!
Телефонски број во случај на доцно пристигнување +434240815510 Во случај на пристигнување во објектот после работното време на рецепција, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да се јавите на овој број пред 18:00 часот, и да ги известите за вашето време на пристигнување.
Wi-Fi вклучено во цената Интернет конекција е достапна на рецепција и во сместувачката единица .
Постелнина и крпи вклучено во цената Еден комплет постелнина и крпи / по лице - вклучено во цената
Завршно чистење Задолжителна доплата на рецепција Пред напуштање на апартманот потребно е да се измијат садовите, да се исчисти машината за садови и да се исфрли ѓубрето.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 3€ по лице на ден Цената на туристичката такса е променлива и затоа го задржуваме правото за промена на цената за туристичка такса, во согласност со одлуките на локалните власти.
Туристичка такса Задолжителна доплата на рецепција 0.5€ по лице на ден Туристичка такса за деца до 16 години
Отворен паркинг вклучено во цената Расположливост на места и димензии на возилото задолжително да се провери на рецепција!

Продолжете со вашето пребарување

Продолжете со пребарување

Пријавете се на нашата мејлинг листа!

 
 


Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.