+389 34 345 212
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна


Avstrija

Традиција на квалитет

Почетна страна  >  Avstrija

Повеќе за Австрија

flag
Не сакаме да претеруваме, но ски искуството по белите падини во срцето на австриската Корушка, Тирол или Салцбург, заедно со најквалитетна храна и богатата понуда, едноставно секоја година ве потсетуваат зошто Австрија е - скијачки рај на Земјата.

Од светски познатиот Kitzbühel, монденскиот Saalbach, неверојатниот роден крај на Marcel Hirscher Schladming ,термалните бањи Bad Kleinkirchheim па се до живописниот Katschberg со фантастичната А1 патека - сето тоа е зимска поезија која треба да се доживее.

Единственото чувство на скијање во Австрија со SKIFUN го поврзуваме со кристално чистиот воздух. Кога еднаш ќе го вдишете, сакате да го дишете засекогаш. И токму за ова чувство со нашите партнери под ексклузивни услови секоја година ја разгледуваме понудата на докажани сместувања и ски карти.
Не сакаме да претеруваме, но ски искуството по белите падини во срцето на австриската Корушка, Тирол или Салцбург, заедно со најквалитетна храна и богатата понуда, едноставно секоја година ве потсетуваат зошто Австрија е - скијачки рај на Земјата.

Од светски познатиот Kitzbühel, монденскиот Saalbach, неверојатниот роден крај на Marcel Hirscher Schladming ,термалните бањи Bad Kleinkirchheim па се до живописниот Katschberg со фантастичната А1 патека - сето тоа е зимска поезија која треба да се доживее.

Единственото чувство на скијање во Австрија со SKIFUN го поврзуваме со кристално чистиот воздух. Кога еднаш ќе го вдишете, сакате да го дишете засекогаш. И токму за ова чувство со нашите партнери под ексклузивни услови секоја година ја разгледуваме понудата на докажани сместувања и ски карти.

ВО БРОЈКИ

Активни ски ресорти : 400+
Највисок ски ресорт : 3.440 м.н.в.
Најголема висинска разлика : 1.990 м
TОП 3 SNOW/FUN ПАРКОВИ

Saalbach
Kitzsteinhorn - Kaprun
Stubai Gletscher
loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.