Kirchberg
+389 2 3 22 99 22 | +389 79 300 300 | +389 79 300 333
Најави сеНОВА РЕГИСТРАЦИЈА

* Оваа информација е незадолжителна
* Оваа информација е незадолжителна

Kirchberg

Почетна страна  >  Austrija  >  Kirchberg
Сместување
15 Сместување
Ски патекa
179km Ски патекa
До
800m До 2000m

KirchbergKitzbühel -Легендарниот австриски град-домаќин на престижната трка Светски куп на познатиот Streif.Денски тоа е ски центар со огромни можности,а навечер центар на глмурот-со еден збор Kitzbühel.

Kitzbühel е најпознат австриски ски центар и заедно со Јochberg и Kirchberg е една од најпопуларните дестинации. Идеално за одлични скијачи,почетници, фамилии,парови...

СКИЈАЊЕ ОД ОКТОМВРИ ДО МАЈ

Kitzbühel- голем ски ресорт во Tirol кој се протегана 9 врвови со 179km патеки од 800 дo 2000 м.н.в.
Поради одличната положба и неверојатната клима скијање има веќе 120 години.

Kirchberg, Kitzbühel и Joсhberg имаат вкупнo 168km патеки,од кои најпозната е Streif за спуст нa Hahnenkamm (еднa oд најтешките патеки на светот).Покрај екстремната Streif ма и неколку патеки погодни за средни скијачи и почетници. На патеката Gajsberg во Jirchberg има ноќно скијање.

Ито така на располагање се и 40 км патеки за нордиско скијање и 18 км означени ски рути со длабок снег.Патеките се поврзани со ски бус и со 54 модерни ски лифтови ( 9000 скијачи на час)

ДОПОЛНИТЕЛНА ПОНУДА ПОКРАЈ СКИЈАЊЕТО

Освен скијање и snowbord,на располагање е и нордиско скијање,лизгање, јавање, возење со кочии, тениски и голф терени, curling, јавен затворен базен, езерото Schwarzsee.

Голема атракција се и игло селото Igludorf (на планината Hehnenkamm - ледени ресторани и хотели со температура околу 0*С) и познатиот welnes centar ’’Aquaarena’’ (сауна,базен,welnes program, aqua fitnes).
За најмладите има ски градинка во Kirchberg и 2 мини клубови Kitz4Kids во Kitzbuhel.

Одлична дополнителна понуда

Скијачкиот Kitzbil е исклучително богата со дополнителна понуда, и нуди сè што очекувате од скијачкиот центар.
Во прилог на пешачки патеки има и snowshoeing со snowshoes, можете да се возите во запреги, да се одморите во Aquarena спа центарот, да пиете вино на Божик, или да го гледате Новогодишниот огномет. Kitzbyl е полн со снежни настани, па затоа е многу веројатно дека некои ќе се одржат за време на вашиот престој.
Понуда на спорт и забава


1 Бар/паб
Работно време - да се провери на рецепција.
1 Ресторан
Проверете на рецепција за работно време на ресторанот.
1 Продавница за овошје и зеленчук
Во местото има повеќе продавници.
1 Пекара
Во местото има повеќе пекари.
1 Туристичко биро
Туристички информативен центар,отворен секој ден телефонски број +43 5357 2000 100.
1 Банка/банкомат
Во местото има повеќе банки и банкомати.
1 Продавница за сувенири
Повеќе мали продавници со сувенири и локални производи.
1 Полициска станица
Полициска станица Kirchberg, телефонски број +43 59 133 7205 или 133.
1 Пошта
Пошта Kirchberg, затворена во сабота и недела.
1 Лекар
Брза помош: 112.
1 Прва помош
Брза помош: 112.
1 Аптека
Аптека Kirchberg, затворена во недела.
1 Планинска служба
Планинска служба : 144.

Дополнителна понуда за скијачи


1 Куглање
Куглање во повеќенаменскиот комплекс Arena 365, отворен секој ден од 08:00 до 24:00 часот.
1 Затворен тениски терен
Тениска сала Kirchberg, отворена секој ден од 08:00 до 24:00. Цената за изнајмување на час е 5,20 €, задолжителна претходна резервација, на телефонскиот број +43 5357 2964.
1 Спортски центар
Спортски и културен комплекс Арена Arena 365: тенис, стрелаштво, куглање, фитнес, студио за танцување, вежби со инструктор.
1 Качување по мраз
Паркот за качување е на крајот од патеката Gaisberg-Kirchberg . Резервации на термин и водич на телефонскиот број +43 5357 2000.
1 Санки со коњска запрега
Возење со коњска запрега по селото во непосредна близина на Kirchberg. Сите информации и резервации се достапни во ТИЦ Kirchberg или на телефонскиот број +43 5357 2000 100.
1 Snowshoeing
Планински прошетки со водич,секој ден, во зависност од временските услови. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 5357 2000 100.
1 Ski touring
Тури низ околните планини со лиценциран водич. Можност за изнајмување на опрема. Сите информации и резервации на телефонскиот број +43 676 5659 704.
1 Параглајдинг
Панорамски лет со падобран во тандем го организира агенцијата Element 3. Сите информации и резервации на телефонскиот број 43 5356 72301 или на веб-страницата www.element3.at
1 Ноќен клуб / дискотека
Ноќен клуб Der Tiroler.

loading ...
  • 1
  • Изберете го Вашето сместување

Изберете го Вашето сместување

loading ...
Copyright © 2007–2017 SKIFUN.eu™. All rights reserved. / Сите права се задржани.